Hall of Fame

2018
U9 U10 U11 U12  
NK Maribor (SLO) ASKÖ Donau Linz Ferencvaros Budapest (HUN) Ferencvaros Budapest (HUN)  
MTK Budapest (HUN) Ferencvaros Budapest (HUN) FC Stadlau II JAZ GU Süd  
NK Zagorec Krapina (CRO) NK Zagorec Krapina (CRO) SK Sturm Graz I Haladas VSE (HUN)  
         
2017        
U9 U10 U11 U12 U13
MTK Budapest (HUN) NK Lokomotiva Zagreb (CRO) SK Sturm Graz II SK Sturm Graz I USV Gabersdorf/College Leibnitz
CFR Cluj (ROM) SK Sturm Graz II SK Sturm Graz I NK Lokomotiva Zagreb (CRO) SK Sturm Graz II
Zagorec Krapina (CRO) SSV Ulm (BRD) NK Malecnik (SLO) NK Maribor (SLO) SK Sturm Graz I
         
2016        
U9 U10 U11 U12  
FC Stadlau I GNK Dinamo Zagreb (CRO) FC Spartak Trnava (SVK) GNK Dinamo Zagreb (CRO)  
Ferencvaros Budapest (HUN) NK Drava Ptuj (SLO) KSC Donaustadt NK Drava Ptuj (SLO)  
NK Slaven Belupo (CRO) FC Stadlau II Haladas Szombathely (HUN) GAK Juniors  
         
2015        
U9 U10 U11 U12  
SK Sturm Graz WSC Hertha Wels GAK Juniors Angyalföldi SI DSE (HUN)  
FC Spartak Trnava (SVK) NK Jarenina (SLO) NK Aluminij (SLO) SK Sturm Graz  
FC Stadlau I NK Drava Ptuj (SLO) NK Race (SLO) FC Stadlau II  
         
2014        
U9 U10 U11 U12  
SK Sturm Graz GAK Juniors NK Ilirija Ljubliana (SLO) FC Stadlau  
PMFC Kozarmisleny (HUN) Lurko Aca. Szombathely (HUN) GAK Juniors NK Tresnjevka Zagreb (CRO)  
Grund 1986 FC (HUN) FAC Team für Wien Angyalföldi Academy (HUN) GAK Juniors  
         
2013
U9 U10 U11 U12  
Technopool Admira PMFC Kozarmisleny (HUN) NK Ilirija (SLO) FC Stadlau II  
PMFC Kozarmisleny (HUN) Szombathely Lurko Aca. (HUN) AC Sparta Prag (CZE) FC Großklein  
Szombathely Lurko Aca. (HUN) AC Sparta Prag (CZE) VAFA SE Szombathely (HUN) FC Stadlau I  
         
2012        
U10 U11 U12 U13  
1. SC Vasas Budapest (Hun) 1. NK Maribor (Slo) 1. FC Schalke 04 (D) 1. SC Vasas Budapest (Hun)  
2. Honved Budapest (Hun) 2. MSK Fomat Martin (Svk) 2. SC Vasas Budapest (Hun) 2. NK Tresnjevka Zagreb (Cro)  
3. First Vienna FC 3. SC Vasas Budapest (Hun) 3. SK Sturm Graz 3. SC Wiener Neustadt  
         
2011
U10 U11 U12 U14  
1. SK Sturm Graz 1. ASKÖ Donau Linz 1. NK Tresnjevka Zagreb (Cro) 1. GAK  
2. SG Siemens/FAC Team 2. Magna Wiener Neustadt 2. SE Kozarmisleny (Hun) 2. NK MIC Celje (Slo)  
3. ZTE Landorhegi Zalaegerszeg (Hun) 3. SV Wiener Neudorf 3. GAK 3. NK Krsko (Slo)  
         
         
2010
U10 U11 U12 U13 U14
1. SK Rapid Wien 1. NK Trešnjevka Zagreb (CRO) 1. NK Tehnostroj Verzej (SLO) 1. SK Rapid Wien 1. SK Sturm Graz
2. ASKÖ Donau Linz 2. NK Maribor (SLO) 2. PSV Eindhoven (HOL) 2. FC Bayern München (BRD) 2. GAK/HIB Liebenau
3. SK Sturm Graz 3. FC Slovacko (SVK) 3. Magna Wiener Neustadt 3. JAZ GU Süd 3. FC Superfund Pasching
         
2009
U10 U11 U12 U13  
1. NK Varteks Varazdin (Cro) 1. FC Stadlau 1. FC Eindhoven (Hol) 1. MIC Celje (Slo)  
2. Tresnjevka Zagreb (Cro) 2. NK Varteks Varazdin (Cro) 2. SK Sturm Graz 2. PSV/FC Eindhoven (Hol)  
3. SE Kozarmisleny (Hun) 3. ESK Graz 3. GAK 3. Post SV Nürnberg (D)  
         
2008
U10 U11 U12 U13  
1. NK Varteks Varazdin (Cro) 1. GAK 1. NK Technostroj Verzej (Slo) 1. NK Neretva (Cro)  
2. NK Alfa (Slo) 2. NK Alfa (Slo) 2. NK Varteks Varazdin (Cro) 2. NK Lendava / NK Nafta (Slo)  
3. NK Pohorje 3. USV Gabersdorf 3. ASV Gösting 3. NK Ilirija Ljubliana (Slo)  
         
2007
U10 U11 U12 U13 U15
1. GAK 1. Medjugorje (Bos) 1. NK Faktor Ljubljana (Slo) 1. Neretva (Cro) 1. GAK
2. FC Pasching 2. ESK Graz 2. ASV Vösendorf  2. Olympia Laibach (Slo) 2. Olympia Laibach (Slo)
3. Faktor Ljubljana (Slo) 3. SD Inter-Alfa (Slo) 3. USV Gabersdorf 3. Zelecnicar Maribor (Slo) 3. USV Gabersdorf
         
2006
U09 U10 U11 U12 U14
1. FC Fotex (Cro) 1. SD Alfa (Slo) 1. Drava Ptuj (Slo) 1. USV Gabersdorf I 1. Domzale (Slo)
2. ESV St. Michael 2. VFB 06 Grossauheim (D) 2. Zelecnicar Maribor (Slo) 2. ND Slovan (Slo) 2. Allerheiligen
3. NK Kovinar Maribor (Slo) 3. Retznei 3. ND Slovan (Slo) 3. Villacher SV 3. LZ 2000
         
2005
U09 U10 U11 U12 U14
1. Retznei 1. Fotex (Cro) 1. Fotex I (Cro) 1. Varteks Varazdin II 1. NK Aluminij I (Slo)
2. NK Zagreb II (Cro) 2. Szombathely (Hun) 2. NK Dubrava II (Cro) 2. NK Zagreb I (Cro) 2. Medjugorje (Bos)
3. Drava Ptuj I (Slo) 3. NK Dubrava I (Cro) 3. NK Dubrava I (Cro) 3. AC Linden 3. GAK
         
2004
U08 U10 U11 U13  
1. Dynamo Zagreb (Cro) 1. Portoval Mesto 1. FC Kärnten 1. Dubrava Nogoment (Cro)  
2. NK Dubrava (Cro) 2. NK Dubrava (Cro) 2. Pohorje (Slo) 2. Flavia Solva  
3. FC Kärnten 3. NK Zagreb II (Cro) 3. FC Judenburg 3. Gersthofer SV  
         
2003
U08 U10 U12    
1. NK Zagreb (Cro) 1. NK Maribor II (Slo) 1. NK Maribor (Slo)    
2. USV Gabersdorf 2. Ponique (Cro) 2. Celje (Slo)    
3. Zelecnicar (Slo) 3. Jarenina (Slo) 3. USV Gabersdorf